Foto's: NixBBBluesclub - De Nije Blues
Wie tegen kanker vecht (of heeft gevochten), heeft meer nodig dan alleen maar medische hulp. Artsen en ziekenhuizen zijn een onmisbaar wapen in de strijd, maar even je zorgen vergeten of hulp bij praktische dagelijkse dingen of antwoorden op alle vragen zijn ook meer dan welkom. En dan liefst in een omgeving die niet ruikt naar ontsmettingsmiddelen en medicijnen en waar even geen witte jas is te zien.
Aldus het motto en een groots initiatief van de NixBBBlues club en de Nije Stichting oftewel de Nije Blues die gezamenlijk hun krachten gebundeld hebben om een middag te organiseren voor een ieder die verwant is of zich verwant voelt met de ziekte kanker (en uiteraard de blues!!).
Helaas is het bijna vanzelfsprekend, maar de meeste mensen zullen wel eens mee te maken hebben gehad, of, hoe vervelend dan ook, te maken krijgen met kanker in hun directe omgeving.
Een initiatief dus dat ons allemaal beroerd en een initiatief waar wij zelf persoonlijk met ons hele ziel en zaligheid achterstaan.
Ons eigen leventje heeft tenslotte vanaf begin 2007 ook (na een decennium van rust) opnieuw in het teken van die klote ziekte gestaan en van de naweeën proeven we helaas nog bijna dagelijks de ‘zure’ vruchten.
Dat het leven na een reeks chemokuren en de nodige nabehandelingen niet meteen weer op de rails staat, ondervinden we zelf nog steeds dagelijks aan den lijve.
Veel mensen hebben eigenlijk niet eens in de gaten dat na de beruchte chemokuurtjes het gedonder eigenlijk pas begint. De dagelijkse bezorgdheid van artsen en andere witte jassen neemt geleidelijk af en ook voor de naaste omgeving volgt de dagelijkse routine zijn weg en vloeit de betrokkenheid bij de naweeën die het een en ander met zich meebrengt al vrij snel weg. Hoe begrijpelijk dat allemaal ook is!
Echter voordat het eind van het zwarte gat in zicht is en een vertrouwen in je eigen lichaam en de nodige geestelijke stabiliteit weer op een aanvaardbaar niveau zijn teruggekeerd, dan ben je toch al gauw weer een paar jaartjes verder.
Maar aangezien we de periode van kanker zo langzamerhand een ‘plaats in het leven’ aan het geven zijn en de blues als een ‘manier van leven’ beschouwen is dit een uitgelezen middag om naar Enschede af te reizen. Helemaal als zo’n middag dan ook nog eens opgeluisterd wordt door een vette portie blues van een hele reeks topmuzikanten uit eigen kikkerland, dan sla je natuurlijk twee vliegen in één klap!
De dames en de heren van De Nije Blues hadden behoorlijk mogen uitpakken met een enorme veiling, waar de mogelijkheid werd geboden om op diverse gitaren, drumkits, dvdboxen, schilderijen, kleding en allerlei prachtige artikelen te bieden. Naast de veiling was er een grote verloting met onder andere veel cd’s en andere artikelen die eveneens door liefhebbers, bluesbands, sympathisanten en sponsoren ter beschikking waren gesteld.
De bluesclub had daarnaast zelf nog gezorgd voor lekkere hapjes, een overheerlijke pan met kippensoep en broodjes om de inwendige mens te versterken.
Uiteraard is het natuurlijk geweldig om te zien dat er zoveel Nederlandse muzikanten zijn die belangenloos hun medewerking aan een dergelijk project willen verlenen.
Bradley’s Circus, The Twelve Bar Bluesband, Black Top, Nobo’s Bluesband, Hombres Amplificados, Coupe de Grace, Johnny Clark & The Outlaws, Jan Hidding (Cuban Heels) en Guitar Ray Nijenhuis zijn allemaal bluesmensen met het hart op de juiste plaats, dus vanaf 14:30 uur was het bijna nonstop tot zeker 20:00 uur een oase van blues in de oergezellige club.
Op een dergelijke middag, waarbij zoveel muzikanten in verschillende settings op het podium staan, realiseer je je eigenlijk pas echt hoeveel topmuzikanten Nederland rijk is.
Om mannen als Guitar Ray, Jody van Ooyen, Bas Kleine, Roelof Klijn (die behalve uitstekend bast ook geweldig blijkt te zingen) weer eens op het podium te zien, dan heb je toch wel een stel kanjers bij elkaar hoor!
Hetzelfde geldt natuurlijk voor de settings waar Theo ‘Thumper’ Outhuyse als drummer mag fungeren. Maar liefst drie keer mocht de sympathieke Arnhemmer aan de bak met onder andere Johnny Clark & The Outlaws en uiteraard als ‘father figure’ tussen zijn jonge vrienden van Black Top.
Black Top knalt er rond 18:00 uur over en ik ben er nu al zeker van dat de nieuwe parel ‘Rough’n Gritty’ van de vertegenwoordiger van thebluesman.nl een mooi verhaal mee krijgt, want de eerste indruk van het album in auto Enschede – Meppel was meer dan de moeite waard.
Natuurlijk zijn de mannen van The Twelve Bar Bluesband ook aanwezig en ondanks een te hoog volume (althans in het begin) hebben JJ en zijn mannen binnen tien minuten de dansvloer vol door hun uitgebalanceerde en korte setlist. Kort, maar oh oh, wat heftig en deze mannen krijgen het toch telkens weer voor elkaar om in no-time de keet af breken met hun aanstekelijke nederblues. Waanzinnige band!
Ook was het weer gaaf om Cuban Heels frontman Jan Hidding weer eens op het podium terug te zien. Cuban Heels ligt momenteel een klein beetje stil. Materiaal voor het vierde album ligt voor een deel wel al klaar, maar op de een of andere manier komt de afronding even niet verder. Ook de optredens staan momenteel op een lager pitje en hopelijk komt daar binnenkort weer op een positieve manier verandering in. Cuban Heels blijft tenslotte een Nederlandse topband die we dolgraag weer veel op de podia willen zien knallen.
Hoe dan ook, Jan Hidding’s setje met Guitar Ray, Bas Kleine, Jody van Ooyen en Roelof Klijn was er eentje om de vingers bij af te likken.
De slotact met Bradley’s Circus en een mogelijke slotjam hebben we vanwege de tijd laten schieten. Er moest tenslotte nog anderhalf uur gestuurd worden.
Het was een schitterende middag. Geen beladen gedoe, maar gewoon een uiterst relaxt en ontspannen sfeertje. Lekker kletsen met de vele muzikanten en de gezellige mensen die de moeite hadden genomen om dit project te ondersteunen.
Wat deze dag uiteindelijk heeft opgebracht weet ik (nog) niet, maar uiteraard is elke euro meegenomen en de missie was toch eigenlijk al op voorhand geslaagd.
De jongens en meiden van de NixBBBlues club en de Nije Stichting hebben in elk geval een geweldig signaal afgegeven en bij deze complimenteren we hen dan ook met deze superieure en uiterst zinvolle dag in hun prachtige clubhuis!
Chapeau!!
De foto's volgen nog!























